.

3.7 V 3000mAH 904860 полимерна литиево-йонна / литиево-йонна батерия за GPS tablet pc cell phone POWER BANK

3.7 V 3000mAH 904860 полимерна литиево-йонна / литиево-йонна батерия за GPS tablet pc cell phone POWER BANK

BGN 17.44

Сума
Налично за поръчка


Здраво, ние сме сите батерии имаат обичај големина,
ако треба да се прилагодите на големината на вашата батерија,
контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите барања.ви благодариме
Спецификација :
Нема.
Опис
Спецификација
Забелешка
1
Батеријата Модел
904860
Кориснички
2
Минимален Капацитет
3000m AH
0.2 C
3
Номинална Капацитет
3000m AH
0.2 C
4
Номиналниот Напон
3.7 v
5
Над-полнење potect напон
4.281.0.v
6
Во текот на испуштање на заштита на напон
4.281.0.v
7
Температура на чување
-535c
една година
8
Макс продолжи испуштање струја
1.0 C
9
Макс. полнење тековната
1.0 C
Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн.
Овој производ е главно се применливи за мобилни итни напојување, MP3, мобилни звучници, микрофон, Навигатор (GPS), мобилен телефон, играчки и други електронски уреди.
Заштита одбор параметри
Работат на струјата : 1.5 А
Тековната ограничување заштита : 2~3А
Над задолжен лимит : 4.2+/V -0.05
Со текот на испуштање граница притисок : 2.9+/V -0.10
* вистински капацитет на заштитна плоча е малку помалку од номиналниот капацитет на електрична core поради над вршењето на заштитна плоча.
Имајте на складирање
Со цел да се обезбеди батеријата да се одржи капацитетот ниво, на предлог на батеријата и батеријата пакет -20~35 C Складирање, ниска влажност, не корозивни гас услови за Батеријата да се избегне висока температура или висока влажност на чување, инаку тоа ќе доведе до истекување на батеријата, рѓа, и низок капацитет. Долгорочно чување, најверојатно, ќе доведе до намалување на капацитетот на батеријата и батеријата пакет, како и потребата од 1-3 На полнење / Празнење циклус за да се постигне максимална празнење капацитет. Батеријата треба да се полни и празни еднаш во три месеци.
Предупредување : Обратна задолжен не е дозволено, батеријата треба да бидат поврзани според поларитетот точно, и не може да се укине. Краток спој, не е дозволено, инаку тоа ќе доведе до трајно оштетување. Батеријата може да не се користи во граничните услови, како што се : ограничување на температура, длабоко циклус, екстремни над полнење и со текот на испуштање. Чувајте ја батеријата на ладно, суво место. Ако голем број на батерии се чуваат или се испраќаат, батеријата мора да се стави на првото место. Не директно на батеријата лемење. Ако батеријата да се појави бучава, висока температура, протекување и други абнормални ситуација, ве молиме веднаш престанете да го користите. Не се стави во оган или се обиде да ја размонтираат батеријата. Батеријата може да изгори или да произведуваат штетни материи. Тоа не е дозволено да ги користат старите батерии или употреба половина на батеријата со нова батерија, во спротивно тоа ќе има празнење. Надворешната обвивка и надворешниот јакна цевка за да ја отстраните батеријата. Батеријата не е дозволено да се стави во вода.
Прашања кои имаат потреба од внимание Батеријата треба да биде целосно наполнета пред употреба. Полнење метод според техничките спецификации на нашите. Бесплатно користење на соодветните полнач. Батеријата треба да се избегне употреба на печат, треба да се обезбеди соодветна вентилација на уредот, инаку батеријата може да произведе водород, во случај на палење точка ќе предизвика експлозија. Не обидувај се да се батерија одвојување или мечка истиснување и судир, може да предизвика батеријата треска, гори од алкална електролити ќе оштетување на кожата и очите, исто така може да се јаде облека.

Всичко за продукта

Капацитет На Батерията:
3000MAH
Пакет:
No
Номер На Модела:
904860
търговска марка:
Литровата енергийна батерия
is_customized:
Yes
Тип:
Литиево-полимерна
Размер:
Prismatic
Номинална Мощност:
3000MAH