.

Свободен кораб HT12-17A 047-278 8972389791 047-280 8973186510 Turbo за грузоподъемника строителни машини ISUZU Eet0007 4JG1T 4JG1 3.1 L

Свободен кораб HT12-17A 047-278 8972389791 047-280 8973186510 Turbo за грузоподъемника строителни машини ISUZU Eet0007 4JG1T 4JG1 3.1 L

591.18
BGN 538.00 -9 %

Сума
Налично за поръчка


Турбополнач Спецификација
Бесплатен Превозот на Големо HT12-17 A 047-278 8972389791 Турбо Турбополнач Со Дихтунзи За ISUZU Градежна Машина Мотокар EET0007 Мотор 4 JG1 T 3.1 L
- За Isuzu Изградба Мотокар Модел EET0007 Моторот : 4 JG1 T 3.1 L-
Турбо модел :
HT12-17 A НОВИ
Дел Број
047-280
Претходниот Дел Број :
047-278 /047280/047-280
ОЕМ број :
8972389791 8973186510 8-97238-979-1
Мотор : 4 JG1 T
Модел : EET0007
Зафатнина : 3.1 L
Гориво : Дизел
ладење : Масло правец на ладење
Бруто тежина : 8kg
Големина : 280*260*250mm
Пакување Детална : Цврста картонска кутија
Апликацијата Возило :
За Isuzu Изградба Мотокар Модел EET0007 3.1 L
Примена На Моторот :
4 JG1 T 3.1 L
1. За ISUZU Изградба Мотокар 4 JG1 T 3.1 L 047-278 047-280 HT12-17 A
Максимална Брзина(r/мин) : 170000
Макс Durative Работна Температура : 750ºC
Поаѓајќи од системот : Варијабилна стапка
- Позитивни Повратни Информации Од Светот Купувачот Клиенти
## Листа цена е реална турбополнач нето цена , исклучува меѓународни изразуваат товар,ве молиме контактирајте со продавачот да го цитирам товарни пред ставање ред и плаќање.
Ако имате прашања, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе направиме се за најбрзиот повратни информации!
-
Трансакцијата Правила
Ако ви треба за да купите турбо или да се знаат повеќе детали, ве молиме испратете порака до нас за турбо специфичен модел, дел број и потребни количини,не двоумете се, ние ќе ви ги даде поевтини товарни понуда и детален опис на производот.
Задоволството на клиентите е нашиот прв на работа гол. Вашите наредби се добредојдени.
Плаќање
Ние го прифаќаме методи за плаќање( Зачувам,Western Union,Банкарски трансфер (Т/T),Кредитна картичка.итн .) предвидено од страна Ali Express Зачувам само.
Превозот
1. Пред плаќање ве молиме контактирајте со нас да го цитирам и потврдете го вашиот товар. Предмети се испраќаат само по плаќањето е потврдено од страна на Зачувам.
2. Ние поддршка на пратката од страна на DHL,Fe DEX,UPS-от,ТНТ,EMS или други пратката итн.
3. ние брод пакет да потврди адреса, ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно точно.
4. Објектот ќе биде предаден, веднаш во рок од 1-2 работни денови по потврди за плаќање.Објектот Патеката Број ќе бидат обезбедени.
5. Ако пакетот е оштетени за време на транспортот, ве молиме да одбие да го потпише и да се пријави да го Couriers, нека couriers знак за оштетување,тогаш контактирајте со нас,Ние ќе се реши тоа во прв момент.
6. Сите превозот и ракувањето надоместоци се неповратни. ве молиме бидете сигурни дека вашата цел е точно точно. Увозни давачки и даноци не се вклучени во точка цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност.ние ја прогласи пониска вредност за да се минимизира царина.
7. За време на транспортот,ве молиме бидете во контакт со нас преку E-mail , за да се осигура ефективна комуникација, и да се избегне царинење одложувања, итн.
8.Вашиот објект ќе биде предаден надвор што е можно побрзо. Во повеќето случаи, вашиот објект ќе биде предаден во рок од 24 часа на потврди за плаќање. Вие ќе бидете информирани преку пошта, ако не можеме да брод во рамките на овој временски период.
9.Сите фотографии се прикажани за илустрација само, и се претставници на типот и моделот на турбо се понудени во описот.Производот се нуди е на високо квалитетни резервни производ.
Гаранција Политика
Гарантниот период : 12 месеци од денот на приемот.Ние и ветуваме на поправка или промена турбо за скршени извештај подолу : турбина школка почеток ;масло излегуваат во јавноста итн. предизвикани од производство грешки.
Се Враќа Политика
Откако ќе конкурираат за или да се купи овој објект, вие се согласувате со следниве политика на враќање;
1.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
047-278 HT12-17A 4JG1T 3.1 L за строителни машини ISUZU 4JG1T 3.1 L
is_customized:
Yes
Направи си Сам пособия:
Металообработване
Предмет на:
HT12-17A HT12-17 HT12 17A HT12 17 turbo
номер на частта:
047-278 047280 047-280 047 278 280 047
О, НЕ.:
8972389791 8973186510 8-97238-979-1
Прилагането на превозното средство:
За строителната машина, ISUZU, ван мотокар мотокар модел EET0007 3.1 L
Двигател приложения:
4jg1t 3.1 L охлаждане от вятъра или само двигателят е с мазителна лубрикант
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)
Гаранционен срок:
12 месеца турбокомпресор с подплънки
Доставка:
Безплатна доставка
Турбо:
047-278 HT12-17A 4JG1T 3.1 L за строителни машини ISUZU 4JG1T 3.1 L