.

1pc 105mm Hot pressed Diamond turbo Blade with Наклонена защита teeth 4 диамантени ножове за рязане на камък и бетон 20 мм

1pc 105mm Hot pressed Diamond turbo Blade with Наклонена защита teeth 4 диамантени ножове за рязане на камък и бетон 20 мм

16.80
BGN 14.00 -17 %

Сума
Налично за поръчка


===================Опис===================
ПРЕДМЕТ : 1pc Топла притисне Дијамант турбо Ножот со Коса за заштита на забите (105mm)
Specifi за ратификација : Дијаметар 105mm/4"
Дебелина на сегмент 2.0-2.1 mm
Висина на сегменти 8ММ
Род : 20 MM со редуктор за миење 16 MM (5/8")
Количина : 1pc
Машина : Агол мелница
Функција :
Мулти-цел, Може да се користи за сечење и брусење , ефикасна во длабока сечење
Користат мокри или суви, влажни работа ќе помогне да се зголеми своите перформанси.
Примена : Сечење на камен & градежен материјал, бетон, тули, плочки, гранит, мермер, ѕидани....
=======Крајот= ======
Други availabe големина : 4"/105 MM, 4.5"/115 MM , 5"/125 MM, 7"/180 MM , 9"/230 M

Всичко за продукта

търговска марка:
ДИАТОЛ
Направи си Сам пособия:
Херпес зостер
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
SA031040820
Материал На Острието:
диамант
Покритие:
Друго
Размер:
105MM