.

DIATOOL 230mm Hot pressed Diamond turbo Blade with Наклонена защита teeth 9 диамантени ножове за рязане на камък, бетон с M14

DIATOOL 230mm Hot pressed Diamond turbo Blade with Наклонена защита teeth 9 диамантени ножове за рязане на камък, бетон с M14

56.00
BGN 46.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка


ПРЕДМЕТ : 1pc Топла притисне Дијамант турбо Ножот со Коса за заштита на забите (230mm)
Specifi за ратификација : Дијаметар 230mm/9"
Дебелина на сегмент 2.6-2.7 mm
Висина на сегменти 8ММ
Род : Прирабница И М14(7/8")
Количина : 1pc
Mcahine : Агол мелница
Функција :
Мулти-цел, Може да се користи за сечење и брусење , ефикасна во длабока сечење
Користат мокри или суви, влажни работа ќе помогне да се зголеми своите перформанси.
Примена : Сечење на камен & градежен материјал, бетон, тули, плочки, гранит, мермер, ѕидани....
=======Крајот= ======
Други availabe големина : 4"/105 MM, 4.5"/115 MM , 5"/125 MM, 7"/180 MM , 9"/230 M
Ве молиме кликнете на сликата подолу за повеќе избор

Всичко за продукта

търговска марка:
ДИАТОЛ
Направи си Сам пособия:
Херпес зостер
Номер На Модела:
SA0310908M14
is_customized:
Yes
Покритие:
Друго
Материал На Острието:
диамант
Размер:
230MM