.

2 елемента ac/dc адаптер 12V 200W led driver lighting трансформатор 220V 110V to DC12V 16.5 A LED Power supply for switching led strip

2 елемента ac/dc адаптер 12V 200W led driver lighting трансформатор 220V 110V to DC12V 16.5 A LED Power supply for switching led strip

57.92
BGN 55.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка


2 парчиња Висока Моќност 200 W Напојување 12 V Не-водоотпорен 16.5 На Струја LED Светло, Возачот на 100-220 V LED Лента Адаптер Бесплатен превозот Влезен Напон : AC100 V-220 V Излезен Напон : 12 V DC Излезна Струја : 16.5 На Моќност : 200 W
Општа Спецификација
Влезен Напон : AC100 V-220 V Излезен Напон : 12 V DC Излезна Струја : 16.5 Нето Тежина : 500gram Димензија : 165*99*44mm Школка Материјал : Метал Случај Безбедност на Усогласеност : CE /Ro HS Висока цена-ефикасен, сигурност со стандардите за индустријата Изградена-во текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Трансформатори И Осветление
документ:
CE, RoHS
Материал:
Метални
Входно Напрежение:
220
Характеристики:
16.6 а
Изходен Сигнал:
DC
Входен Сигнал:
AC
Изходно Напрежение:
12
Гаранция:
1
Тегло:
0.8kg
Номер На Модела:
led драйвер
търговска марка:
Экси
Име:
Полосовой Източник На Захранване
Водоустойчив:
Не--IP25
Сертификат:
CE&ROHS
Размери:
165 * 99 * 44mm
Въвеждане:
100-220V
Изход:
12V
текущата:
16.5 а
Пакет:
2 елемента