.

110 * 80*85 мм водоустойчив IP67 пластмасов електронен дизайн кутия w / Fix закачалка пластмаса водоустойчив корпус кутия корпус на скоростна метър

110 * 80*85 мм водоустойчив IP67 пластмасов електронен дизайн кутия w / Fix закачалка пластмаса водоустойчив корпус кутия корпус на скоростна метър

BGN 31.52

Сума
Налично за поръчка


Abs Ip66 110*80*85 MM Водоотпорен Куќиште Електронски Пластична Кутија Делница Дистрибуција Switch Надворешна Кутија
Нашите ABS делница кутии се одлични за внатрешна/надворешна средина и широко се користи во автомобилската, мислења и телекомуникации, комуникации, струја, јаглен, aerospace, одбрана, надзор системи, железнички сигнали, медицинска опрема, инструменти и метри, LED дисплеи, кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА и други области.Производот тежи околу 1/4 тежината на железна кутија и лесно може да се инсталира или преместени,производот е слободен од корозија,носи супериорен изолација.
Производот тежи околу 1/4 тежината на железна кутија и лесно може да се инсталира или преместени,производот е слободен од корозија,носи супериорен изолација.помина водоотпорен и dustproof врши под строгите стандарди за квалитет.(IP 66),и да го користите, исто така, е лесен за инсталација на Терминал Замена Железнички, Копчето Кутија, Мали Терминал, Сигнал , Реле и Сензор ,Комуникација и заеднички Кутија итн. Високо квалитетен водоотпорен кутија серија, на нови увезени материјали , без рециклиран материјал.Добри сила. Може да се направи транспарентни и нетранспарентно или КОМПЈУТЕР материјал , со соодветни backplate за избор.
Имаме и други сопствени направени спецификација ако не можете да најдете соодветен модел од нашата веб страница, ве молиме контактирајте ме преку ALILM,ние сме професионални производителот за водоотпорен кутија во Кина. Спецификации :
Пластични куќиште водоотпорен кутија за електронски/за PCB Материјал : ABS/PC Надворешни Големина : 110*80*85 MM Должина*Ширина*Висина на Корица : Сива Покрие Заштита Ниво : Ip67 Боја : Светло Сива Нето тежина : 251g MOQ : 1pcs Обработка и услуга за пластична куќиште водоотпорен 1 Развивање на калапи и нејзината обработка 2 Модификација на производот и неговата обработка 3 материјалот и бојата на производи може да биде изменета како што се бара . 4 Дополнителни трошоци се додаваат за измена и обработка во зависност од мувла . 5 Професионални машини за дупчење на ip68 Куќиште Карактеристики : Употреба : Внатрешна и надворешна електрична инсталација , Комуникација и противпожарна опрема, Ironmaking & Steelmaking , Камен нафта, хемиски, електронски растенија... Подобро материјал : Висок квалитет на термопластични ABS или поликарбонат (PC) или изберете материјали кои се предмет на клиентите preferance.( Нема корозивен, antistatic, подобра изолација ) Дебелина на кутијата : најтенкиот дел има просечна дебелина од 3 мм Идентификација : CE, ROHS IP66 Рата : Внатрешната инсталација и надворешниот инсталирате Пристап дупка : позицијата и големината на дупки може да се обработуваат во согласност со барањата на клиентите;ние сме избрани водоотпорен зглобовите, терминал блокови и монтажа база плочи за вашиот referrence. Хуманизирано дизајн Сива Покрие Производ Покажуваат : Нашиот Производ Други Големина : Инсталација : Assceeery : Сертификација : Нашата Компанија :
Превозот :

Всичко за продукта

Номер На Модела:
Водоустойчива IP67 кутия с високо качество