.

Модул MQ-2 сензор на димните газове модул метан втечнен газ горими газ

Модул MQ-2 сензор на димните газове модул метан втечнен газ горими газ

BGN 6.08

Сума
Налично за поръчка


MQ-2 сензор Вовед :
Гас-уреди со покажувач на материјал кој се користи во MQ-2 гас сензор е метални оксид (Sn O2) со низок спроводливост во чист воздух. Кога постои запалива гас во средина во која сензор е присутна, на спроводливост на сензорот се зголемува како концентрација на запалива гас во воздухот се зголемува. Промена во спроводливост може да се конвертира во излезен сигнал одговара на гас концентрација користење на едноставни кола. На MQ-2 гас сензор е многу чувствителна на течен гас, пропан и водород, и е идеален за откривање на природен гас и други запалива vapors. Овој сензор може да се открие голем број на запаливи гасови, е спектар на апликации за ниска цена сензори.
Образец за заштита на кодот на Шаблон заштита код Дефиниција заштита кодот
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ
Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката
Ако не можете да проверите кога аукција затвори веднаш,ве молиме да чека неколку минути и Плаќањето мора да се заврши во рок од 3 дена.
во светот превозот (Освен некои земји и APO/FPO)
Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата мора да одговара на вашиот Превозот адреса.
УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
Имате 14 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување повеќе од 14 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
Ние ќе рефундирање на вашите целосна monney, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, по двете Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од . ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
Една година Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Додатоци има 3-месеци гаранција.
Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Ние не поправка или замена предмети со истечен рок на гаранција.
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на !
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратната информација е важна за Нас. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Ключове
Номер На Модела:
прекъсвач газов сензор
документ:
ССС
Тип На Ключа:
Фотоелектричния Прекъсвач
Гаранция:
1 година