.

10 бр. / лот RP SMA Женски към F включете конектора на RG316 RF коаксиален кабел в събирането на SMA за F включете косичка кабел 15 см / 50 см/100 см

10 бр. / лот RP SMA Женски към F включете конектора на RG316 RF коаксиален кабел в събирането на SMA за F включете косичка кабел 15 см / 50 см/100 см

38.40
BGN 27.00 -30 %

Сума
Налично за поръчка


10pcs/многу Промоција F Машки да RP SMA Женски Wire Конектор, RF Коаксијален Кабел Собранието Pigtail Кабел трговија на Големо 15cm/50cm/100cm/200cm/300cm/500cm
Карактеристики. Коаксијален АНТЕНСКИ Кабел Тип : FSMA АНТЕНСКИ Приклучок за Pigtail Кабел б. RF Кабел Конектор Тип : F Машки Plug в. RF Кабел Конектор Б Тип : RP SMA Женски (со Машки Pin) d. RF Кабел Големина : RG316 или барање e. RF Кабел Должина : 15cm/50cm/100cm /200cm/300cm/500cm Апликации за Безжична LAN Уреди WI-FI Радија Надворешна Антена Апликации за Безжична ОЕМ Апликации за Безжична Инфраструктура НАРАЧАНА се Чувствуваат слободни да conntact нас ако ви треба друг кабел големина или должината, ние сме среќни да го прилагодите за вас ! *************************************************************************************************** За компанијата Богата Техника(хонг конг) Group Co.,Ltd. е професионална производителот за RF коаксијален конектори, кабли и компоненти, како што се аудио и видео приклучоци. Нашите производи вклучуваат РКА, XLR,Speakon/Powercon,DIN,AV Balun,Банана Приклучок,Обврзувачки Пост Терминали и RF Конектори вклучувајќи SMA , SMB , SMC , BNC , L9 , L27 , L29 . N-тип, MCX , TNC , MMCX , C3 , C4 , C6 , FME , како и други аудио-видео конектори, кабелска телевизија и различни plug-in периферна опрема , како што се авијација 4,6,8,10,12,16,20,25,30 главата. Разновидност на високо-фреквентни кабли 50 - (1, 1.5, 3, 5 ,7, 9), 75 - (3,5,7,9,12)1/2 кабли 213,214,223,7/8 ,и така натаму. Производи се широко се користи во воени системи,комуникации и инструментација индустрии. Добредојдовте на нови клиенти и старите пријатели дојде да се преговара и да се воспостави деловни односи.

Всичко за продукта

Цвят:
15 см, 50 см, 100cm
Номер На Модела:
RCB2299S316
търговска марка:
R
Името На Модела:
Радиочестотни коаксиален кабел F-SMA
Тип конектор A RF:
F Штекерная Вилица
Радиочестотни конектор тип в:
RP-SMA Female (с мъжки щифт)
Тип кабел RF:
RG316 или запитване
Дължина на радиочестотния кабел:
15 см / 50см / 100cm / 200 сантиметра / 300см / 500см
is_customized:
Yes
Приложение:
RF, осветление
Радиочестотни коаксиален кабел в събирането на:
Мъж F за жена RP SMA
кабел rg316:
SMA към кабела штепсельной вилици F
Статус:
100% Чисто Нов, Високо Качество На