.

Нов JW-T02 AC220V интелигентен цифров RF безжично дистанционно управление превключвател на системата за проектиране на екрана 4x прием+1x предавател

Нов JW-T02 AC220V интелигентен цифров RF безжично дистанционно управление превключвател на системата за проектиране на екрана 4x прием+1x предавател

50.66
BGN 46.00 -9 %

Сума
Налично за поръчка

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. AC220 V Проекција на Екранот Безжичниот Далечински Управувач Вклучите и Примање на Контрола ler JW-T02
Работна Фреквенција : 315 Mhz/433 Mhz Фреквенција може да се избере, ако нема порака ќе испрати 315 MHZ
Работен Напон : AC220 V
Пакување листа :
4x Приемник
1x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Спецификација :
Боја : Бела
Температурата на работа : -10- + 50 ° C
Оперативен Напон : AC220 ± 10% / 50-60 Hz
Пренос на далечина : 50-100
Оперативен фреквенција : 315/433 MHz
Оптоварување на моќ : ≤500 W
Се користи За : проекција на екранот, електрични завеси, електрични кула, гаража врати, Extensible врати, итн.

Всичко за продукта

Цвят:
315 mhz, 433 Mhz
Тип Елемент:
Ключове
търговска марка:
MITI
Дистанционно Разстояние:
0-200м
Характеристики:
220V с мини-дистанционно управление, ключ
Гаранция:
1
документ:
ССС
Тип На Ключа:
дистанционно управление
Номер На Модела:
Артикул 6141