.

AC 110/220 v DC 12 8.5 A 100 W импулсно захранване преобразувател 12 v 220 v за led лента светлина адаптер led драйвер трансформатор

AC 110/220 v DC 12 8.5 A 100 W импулсно захранване преобразувател 12 v 220 v за led лента светлина адаптер led драйвер трансформатор

9.58
BGN 6.00 -37 %

Сума
Налично за поръчка


AC 110/220 V да DC 12 V 8.5 100 W Префрлување Напојување Конвертор 12v да 220v За LED Лента Светлина Адаптер Led Драјвер Трансформатор.
1> влезен напон : 85 ~ 264 VAC 47 ~ 63 Hz
2> input струја : 0.86 A / 115 V 0.4 A / 230 V
3> AC inrush тековни : Ладно-започнете со тековната 20 A / 115 V 40 A / 230 V
4> истекување на струјата : DC прилагодливи опсег : ± 10% номинална излезниот напон
6> текот вчитај заштита : 105% ~ 150% hiccup режим, авто-обнова
7> текот напон заштита : 115% ~ 135% отсечени излез, авто-обнова
8> прилагодување пораст одржи време : 200ms, 50ms, 20ms
9> издржат напонот : I / P-О / П : 1.5 Kv Ac 1mintule
I / P-FG : 1.5 Kv Ac 1mintule
I / P-О / П : 0.5 Kv Ac 1mintule
10> работна температура : -10 ° C ~ + 60 ° C, 20% ~ 90 RH
11> Амбиентниот Влажност : 0 ~ 95% Не-Кондензација
12> Безбедност Согласност : CCC / FCC / CE
Пакетот Вклучува :
1 x Напојување
Брод во добро заштитени пакување
Превозот : 1.Објектот ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по исплата потврди. 2.Кина Пост Mail зема 20-35 работни дена пристигна нормално ,некои coutries ќе трае повеќе денови. 3.Швајцарскиот Пост и Post NL зема 10-30 работни дена пристигна нормално ,некои coutries ќе трае повеќе денови. 4.Во многу случаи, ние ќе брод подобро превозот пост ( Кина пост /Швајцарската Пост / Post NL ) во зависност од земјата. и јас може да бидете сигурни дека ќе го добиете тоа наскоро .
Ако треба да ја одредите логистика, ве молиме имајте во предвид дека. 5.DHL превозот е вашиот најдобар да изберат Дали ви е потребно брзо ,сопствени даночни вредност потребни од страна порака. 6.Клиенти ќе ја преземе контролата на сопствени даночни и да се врати такси. Плаќање : 1.Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT . 2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 работни дена. 3.Ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно плаќање Ако не можете да проверите веднаш. Retrun : 1.Вие би можеле да се вратат на производи назад кон нас, ако не ви се допаѓа.но се врати такси се ваша одговорност. 2.Ве молиме контактирајте со нас ако таму е во ред моделот или недостасува дел. Враќање : 1.Целосна наплата ќе бидат направени, ако не добиле вашите производи по 60 работни дена,но ако се уште треба производи ние би можел повторно да го испратам до тебе. Service : Ако имате било какви проблеми со вашиот предмети или услуги, ве молиме слободно да контакт тупаница пред да се отвори расправа, или остави негативни повратни информации. Ние ќе направиме се надвор најдобри за решавање на било какви проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Трансформатори И Осветление
Входно Напрежение:
110В/220V
Гаранция:
2 години
Изходен Сигнал:
8.5 а
Номер На Модела:
12V 8.5 а
Тегло:
0.39kg
Материал:
Алуминий
документ:
CE, CCC, RoHS
Характеристики:
.
Изходно Напрежение:
12V
търговска марка:
YJBCo
Входен Сигнал:
50-60hz