.

Оригинални 16 милиона цвята 5 канала Wifi 372 RGBW/WW / CW led контролер smartphone control music таймер mode magic home controller

Оригинални 16 милиона цвята 5 канала Wifi 372 RGBW/WW / CW led контролер smartphone control music таймер mode magic home controller

22.54
BGN 18.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


16 Million бои RGBW/светска војна/Г.С. Wifi 5channels led контролер паметен телефон контрола на музиката и тајмерот режим магија домашна wifi led контролер
Точка Бр : Wifi Led контролер
Боја : Бела
Работен напон : DC12 V-24 V
Излез Канал : МАКСИМУМ 5 канал ( RGB/RGBW/RGBWW/W/светска војна)
Поврзете метод : Заедничка Анодна
Далечински управувач растојание : Околу 60 метри на отворено
Поврзете Начин : V+ R, G, B, втората светска војна и Г.С. за Led Светло, V+ V - за напојување
Производ Големина : L82*W62*H16mm
Нето Тежина : 80g
Гаранција : 2years
Сертификација : CE, Ro HS
Пакет : 1 Парче Wifi Led Контролер Спецификација : Точка Бр : Wifi Led контролер 1.16 милиони бои, изградена-во 20 динамичен модел, DIY модел, музика mode 3. времето функција, автоматски го вклучите/исклучите како вашиот поставување на времето. Се постави било какви динамички модели 4. се алоцираат да рутер со еден клуч "WPS" 5. откако ќе се поврзете рутер, контролер wifi сигнал ќе бидат hided автоматски за да спречите hotlinking 6.мемориска функција, да ги задржи на исто ниво како и минатата време по исклучување 7. Може да се користи за панелот светилки,таванот светлина,led лента на светлина или други светилки Карактеристики : 1.По инсталацијата и прилагодувања, вашиот телефон (IOS или Android систем) може да се контролира светлината директно. На далечинскиот управувач за контрола на далечина ќе достигне 30 метри затворен и повеќе од 50 метри на отворено. 2.Влезен напон : DC12 V-24 V. Овој контролер е дизајниран за низок напон (12 V-24 V) светлина, како што се 12 V LED лента, 12 V панел светлина, итн 3.Поддршка и wifi контрола на IOS производи, како што се i Pod, i Pad, i Phone, i Mac (ios4.3 или повисоко), и Android мобилни уреди како што се Samsung, HTC, Nokia, итн. (Andriod 2.3 или погоре).
1 Парче Wifi 372 Led Контролер

Всичко за продукта

Тип Елемент:
RGB контролер
Източник На Захранване:
DC
Начин На Свързване:
Wi Fi
Мощност:
240
Контролиран Метод:
Wi Fi
Гаранция:
2 години
Материал:
Пластмаса
документ:
CE, RoHS ce, CCC
търговска марка:
МЪДРЕЦЪТ ЛУ МЕЙ
Характеристики:
Музикален контролер, Wifi 372
Приложими Светлини:
модул led лента струни
Напрежение:
12-24V
Честотата на вибрациите:
.
Номер На Модела:
wifi контролер 5CH
Максимална Мощност На Натоварване:
480
Дистанционно Разстояние:
60 метра