.

9h закалено стъкло филм ATP Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530H G530F G530FZ G530M / SM-G531H G531F протектор на екрана охрана

9h закалено стъкло филм ATP Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530H G530F G530FZ G530M / SM-G531H G531F протектор на екрана охрана

3.68
BGN 3.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка


Премиум Калено Стакло Опис :
Екран Заштитник Површината е анти-масло за обработка (Oleophobic слој), па отпечатоци од прсти и нафта не е лесно да се остане на површината, лесно да се чисти.
Зајакнато Стакло со Заштитен Филм Полн сврзување, автоматски адсорпција може да се повтори спои
Целосно транспарентна : многу тенка, HD Vistion хемиски третирана транспарентен Нано-обложена калено стакло.
Анти да се Загрози Заштитник Филм Површинска цврстина : површината има тврдост од 8 - 9 H,Тоа е 9 пати посилно од обични очила. 2.5 D Заоблени Работ Алатка и копчињата не се намалувања
Анти-Експлозија Филм Нежен допир : задниот дел од силна лепила, лесно да го инсталирате, блиску до екранот, и затоа не влијае на допир чувствителност на допир.
Експлозија-доказ, да се загрози отпорни на стаклото се скрши во мала опасност делови, побезбеден отколку други производи од стакло.
Анти-нула Стакло Екранот Стража Стакло Нечистотија-отпорни, Шок-Доказ Отпорно на Гребење Отпечатоци-отпорни, Анти-Пропадна.
Премиум Пред Стакло Филм со Висока дефиниција, 9 H цврстина, отпорен на Гребење, Експлозија доказ филм, анти-отпечатоци филм
Пакет Се Вклучени :
1 X Калено Стакло Филм Екран Заштитник
1 X Ткаенина За Чистење.
1 X Алкохол пакет.

Всичко за продукта

Цвят:
Прозрачен
Материал:
закалено стъкло
Воспользуйся:
мобилен телефон
Характеристики:
Лесна инсталация, защита от надраскване, ултра-тънък
С Дребно Опаковка:
No
Съвместима Samsung Модел:
Galaxy S
Тип:
Предната Филм
Покритие от край до край:
ДА
Съвместим Телефон Марка:
Samsung
търговска марка:
Армореагль
Пакет:
No