.

12V / 24V 3 in1 цифрови LCD часовници In/Out авто термометър монитор напрежение на батерията

12V / 24V 3 in1 цифрови LCD часовници In/Out авто термометър монитор напрежение на батерията

16.53
BGN 13.00 -21 %

Сума
Налично за поръчка


Карактеристики :
100% Сосема нов и висок квалитет
Дигитален часовник,автомобил напон екранот во реално време.
Затворен и ourdoor температура на екранот, мерен опсег : внатрешна(-50℃-70℃) ; отворено (-50℃-70℃)
Шлаг аларм екранот ќе се вклучи како температура пониска -1-4 ℃
12/24 часа формат на екранот
Година / месец / датум на екранот
Се врши увид и се прикаже реално време автомобилот складирање батеријата напон
Портокал и сино осветлување е shiftable
Прекумерна или помал напон сигнализација функција
Автомобил цигара моќ олово(12/24 V)
Спецификација :
Школка во боја : црна
LCD дисплеј : 95mm(L) × 15mm ( W)
Производ големина : За x 110mm 23mm x 29mm
Надворешен Сензор Должина : 1.3 метри
Цигара Приклучок Должина : 1.45 метри
Операција :
1.Поврзете го приклучокот на автомобил цигара приклучок ,стави сензор на температура на надвор и да ја поправите тоа на автомобил вратата на раб , а потоа се кандидира на автомобил ,производот ќе се прикаже внатрешна температура (икона шоу) и автомобил батеријата напон.
2.Притиснете ВО/НАДВОР да се насочи кон активности на отворен температура на екранот.
3.Кога temperture надвор е помал од 1-4℃ ,МРАЗ ќе се прикаже икона.
4.Бројот на десната страна е автомобил батеријата напон.
5.Притиснете страна копчето shift сина и портокалова боја на осветлување .
6.Ако сите абнормални екранот , pls извади батеријата за некое време и повторно вчитајте го повторно.
Пакет се вклучени :
1x Дигитални Автомобил волтметар
1x Автомобил Цигара Socket
1x Упатство Настава

Всичко за продукта

търговска марка:
Автолидер