.

16 mm 18 20 mm каишка за часовник от неръждаема стомана за Orient Quick Release каишка пеперуда ключалката каишка гривна черно розово злато, сребро

16 mm 18 20 mm каишка за часовник от неръждаема стомана за Orient Quick Release каишка пеперуда ключалката каишка гривна черно розово злато, сребро

27.18
BGN 27.00 -1 %

Сума
Налично за поръчка

16mm 18mm 20mm Нерѓосувачки Челик Види Бенд за Ориентот Мажи Жени со Право се Види на Лицето (Механички Часовници Кварц)
4 Бои : Црна, Сребро, Злато, Злато се Зголеми ЦРНА СРЕБРО ЗЛАТО се ЗГОЛЕМИ ЗЛАТО Карактеристики : - Ширина : 16mm 18mm 20mm Должина (Тока Затворена) : 6.7" (170mm) - Направени од таписерии од не ' рѓосувачки челик, удобно да се носат Со пеперутка тока, никогаш нема да падне и да се скрие на тока под - Со брзо ослободување пролет барови, корисна за да се инсталира и да се одвои бендови, без никаква алатка, само со рака - Прилагодлива големина за индивидуални зглоб, одговара и за Мажите и Жените Компатибилен со : - за Ориентот Мажи Жени со Право се Види на Лицето (Механички Часовници Кварц) Како да ги Користите Види Алатка : 1. ДА се ОТСТРАНИ ЛИНК : ве Молиме да го користите "Круг во Облик на" крај на се види алатка да им помогнам "Јама" крајот на pin. Ако тоа се уште е тешко да се движи pin, држете го види алатка цврсто со посочувањето на "Јама" крајот на pin-от, и да се обидат да го користат чекан или други алатки слично да затропа на "Вилушка во облик на" крај на се види алатка, тогаш pin ќе се пресели надвор. 2. ДА се СТАВИ НА ЛИНКОТ : ве Молиме да се стави на pin-от во врска дупка на едниот крај(предвид насока), се движи линк тесно доволно, така што на pin може да оди во дупка во другиот крај, а "ПРЕС" pin лесно од страна на средниот дел на види алатка, додека pin-от е се уште. Забелешки : - Замена види бенд само, НЕ оригинални! Пакетот вклучува : 1 x Види Бенд 1 x Надгради Линк Отстранување Алатка 2 x Брзо Ослободување Пролет Бар

Всичко за продукта

Широчина На Лентата:
16мм, 18, 20 mm
Тип Елемент:
Въжета за часа
Тип Обков:
Бутона На Ключалката На Пеперуда
Вид На Материала На Лентата:
неръждаема стомана
търговска марка:
Трумирр
Състояние:
Нов, без етикет
Номер На Модела:
за Изток