.

10шт DC 12V автомобилен електромагнитен клапан електромагнитен прекъсвач + дистанционно за управление на терминал Master Убие System Защелкивающееся реле

10шт DC 12V автомобилен електромагнитен клапан електромагнитен прекъсвач + дистанционно за управление на терминал Master Убие System Защелкивающееся реле

BGN 498.94

Сума
Налично за поръчка


Ова е Повеќе Удобен Автомобил Батеријата Disconnector Switch Систем кој може да се далечински господар убие вашиот автомобил енергетски систем за да се спречи стар автомобил моќ на мозоци или се спаси автомобил од тоа да биде украден.
Споредување на tranditional батеријата исклучете, овој Далечински Управувач Електромагнетни Батеријата Исклучете го Исклучите ви овозможува да се движи на активирањето од под хауба на вашата рака, така што не ќе треба да се отвори хауба за да го вклучите моќ во секое време. Само притиснете на далечинскиот копче - корисна лесно & едноставно!
Доаѓаат со убаво сребро далечински управувач со растојание до 160 метри. Можете дури и може да се контролира во вашиот дом. Универзал за 12 V Возило енергетски Систем. Далечински Приемник Режим на Струја е многу ниска (0.0085 A).
Пакетот Вклучува : 1 x Електромагнетни Автомобил Батеријата Исклучете, 1 x Далечински Управувач, 1 x Далечински Приемник. Инсталацијата е потребна дополнителна моќ жици за да се поврзете на целиот систем.
Електромагнетни Switch Max Струја : 1000 A, Номинална Струја : 100 A, Отценети Напон : DC 12 V, Работен Напон : DC 12 V, животниот Век на Употреба : 100,000 Пати. Единствен од Linko-Tech Амазон продавница Продавница.
Feartures :
1. Се движи на батеријата господар убие префрлите од под хауба на вашата страна, така што не ќе треба да се отвори хауба за да го вклучите моќ во секое време
2. Далечинскиот управувач на вашиот цртичка за целиот автомобил енергетски систем , лесно ракување
3. Универзал за 12 V Автомобил енергетски Систем, единствена од Linko-Tech Амазон продавница Продавница
Параметри :
Максимална Струја : 1000 A
Номинална Струја : 100 A
Номинална Напон : DC 12 V
Работен Напон : DC 5-15 V
Животниот век на Употреба : 100,000 Пати
Далечински Приемник Режим На Струја : 0.0085 А.
Пакетот Вклучува :
10pcs
1 x Електромагнетни Автомобил Батеријата се Префрлите
1 x Далечинска Контрола
1 x Далечински Приемник
Инсталацијата е потребна дополнителна моќ жици за да се поврзете на целиот систем.
10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Relay10 PCS DC 12 V Автомобилот Електромагнетни Електромагнетниот Вентил Прекинувач + Далечински Управувач Терминал Господар Убие Систем Latching Реле

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Захранващи Кабели, Адаптери И Контакти
Името На Модела:
БДС-EM-12-R
търговска марка:
Кокар
Размер На Елемента:
--
специални характеристики:
дистанционно управление на батерията switch master kill
Напрежение:
12V
Тегло На Продукта:
8kg
Вид На Материала:
Мед
Изходна Мощност:
--
С дистанционно управление:
ДА
С ръчно управление:
ДА
Функция:
превключвател на акумулатора на автомобила, с дистанционно управление
Тип:
електромагнитно солоноидное защелкивающееся реле