.

LiitoKala lii-400 LCD 3.7 V / 1.2 V AA / AAA 18650/26650/16340/14500/10440/18500 зарядно устройство с екран lii400

LiitoKala lii-400 LCD 3.7 V / 1.2 V AA / AAA 18650/26650/16340/14500/10440/18500 зарядно устройство с екран lii400

38.37
BGN 25.00 -35 %

Сума
Налично за поръчка


упатството :
1, полначот има копче за контрола на полнењето на струја, тековната копчињата се лесни за употреба. во секој случај, држете го Изберете копчето и држете за 2 секунди на 300m A флеш карактер, а потоа притиснете го Изберете копчето за промена на полнење струја (на 300m A 500m A / 700m A / 1000m A), избрани осум секунди за да се добие моменталната состојба на полнење.
2, кога полначот е вклучен во сите светли LCD дисплеј, ако батеријата не се вклопуваат, покажуваат Нула, ако лоши батеријата е инсталиран, тоа ќе се прикаже на вредност Нула. кога батеријата во полначот во струја е обележана со светкави 8 секунди, 8 секунди. ако ова внатрешна, а не да се прават промени во settings, потоа го става на 300m A полнење во 8 секунди, корисникот може да ја користите за да одберете сет на DC клуч, долго притиснете 2 секунди откако менување на полнење струја.
3, USB само како за зголемување на производството, 1000m A излезна струја, поврзете го USB излезна моќност е валиден).
кога батеријата во слотот автоматски ќе се утврди во иднина да се зголеми производството ако производот автоматски не го признаваат на поединецот, тогаш држете го Изберете копчето за 2 секунди за да излезете, и USB за моќ електронски производи 5 4 лежиштето на батеријата, било USB слот може да се зголеми производството, предложен од 4-слот сместени во батеријата, (USB 5 V излез е само 3.7 V литиум, никел-водород батерии за неважечки.
4, четири независни полнење на канали : независна контрола на полнење чипови, прецизна контрола на полнењето на секоја полнење состојба на Заливот, тие може да се покаже полнење напон.
5, е едноставна и паметен полнач за батеријата анти-назад, краток спој заштита и заштита од преоптоварување и други функции, различни видови на полнење цилиндрични литиум-јонска батерија и е компатибилен со Ni MH / Ni Cd батерии. производот е едноставни, моќни, безбедно, идеален за употреба во канцеларија и дома, го избере најдобриот партнер.
Производ карактеристики :
1,4 слотови независни полнење. постојан струја константен напон на полнење метод
2, за четири видови на полнење тековната селекција (на 300m A, 5000m A, 700m A, 1000m A);
3, може да биде од различни големини (АА / AAA / 18650/266500 батерија време на полнење;
4, секоја клетка има свој LCD дисплеј полнење параметри;
5, таму е 0 во активирање на напон, 1.6-2.2, бесплатно
6, преоптоварување, со текот на испуштање, краток спој заштита, идентификација на лош батеријата за откривање, и обратно батеријата заштита
7, употреба на текст DC моќност полнач. 12 V-2.5 (5.5 * 2.1 * 10 мм држи главата)
8, со стандард 5 V / 1000 m A USB излез функција,
Параметри :
Влезен напон : AC 110 - 220 V (полнач), 12 V DC (за во автомобил полнач)
Текст струја : 2 A
Излезен напон : 4.2 + / - 0.05 V / 3.7 V / 1.42 V / 1.2 V
Излезна струја : 300m A / 500m A / 700m A / 1000m A
Пакување листа :
1 X Liitokala lii-400 полначот(не вклучувајќи батерија)
​​​​​

Всичко за продукта

Воспользуйся:
Стандартна Батерия
Тип:
USB, електрически
Пакет:
ДА
Интелигентно Зареждане:
ДА
екран на дисплея:
ДА
Номер На Батерията:
4
Номер На Модела:
Лия-400
търговска марка:
liitokala
Бързо зареждане:
ДА