.

Сензор на батерията Батерията AGM и гел волтметър индикатор за батерията брояч на часове за мотор ATV Трактор очистительная машина RL-BI011

Сензор на батерията Батерията AGM и гел волтметър индикатор за батерията брояч на часове за мотор ATV Трактор очистительная машина RL-BI011

127.84
BGN 83.00 -35 %

Сума
Налично за поръчка


Runleader се горди да го претстави новиот РЛ-BI011 Батеријата Индикатор со час метар. Тоа може да работи на повеќето сите батерии содржат Олово-киселина за складирање на батеријата, ГЕЛ батеријата, Li Fe O4 батеријата,AGM батеријата и други батеријата.Тоа е моќен батеријата индикатор систем и некои други уникатен дизајн.
Батеријата Индикатор Систем, Вклучувајќи : Тековна напон екранот,Одложување Екран Функција,Полнење напон settable,Доцнењето на расте и паѓа,Overvoltage и undervoltage грешка известување,итн.
Час Метар Систем, Вклучувајќи : Вкупен работи часа на ОБУЧУВАЧИ , делумно тајмер PAr , остануваат батеријата услуга време. итн
Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : LED + LCD,податоците што се зачувани автоматски по прекинување со батерија,итн.
Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација. Таа има патент во Кина .
Оваа батеријата индикатор со час метар има 10 сегмент ДОВЕДЕ графикон приказ на батеријата индикатор и 6 цифрен LCD дисплеј на час метар , делумно време и напон.
Два вида на екранот работат заедно за да им помогне знаете батеријата држава очигледно.
Батеријата Индикатор одговара за сите оловни акумулатор,ГЕЛ, AGM, Li Fe O4 и други батеријата.Таа има 19 типови на сет на податоци и исто така да корисникот може да ги постави на податоци сами по себе.
Undervoltage и overvoltage грешка известување ќе работат за да им помогне знаат батеријата добро и заштита на батеријата.
Доцнењето на многу бар во собата за да се избегне екранот нагоре и надолу за да се брза.
Оваа батеријата индикатор има одложување време на расте и паѓа да се избегне погрешна екранот за нивото на батеријата.
За одржување на батерија, оваа батерија индикатор функција дизајниран со признавање невистинити полнење на батеријата сигнал. Само кога полнење напон поголем од definited напон повеќе од 200s ќе се направи на ниво на батеријата целосно.
Оваа батеријата индикатор дизајниран со функција која ниво на батеријата може да биде само надолу без нагоре. Ова ќе го направи на батеријата индикатор не секогаш нагоре и надолу нагло.Како што знаеме сите, без полнење на батеријата ниво нема да нагоре или целосна.
Овој час метар рекорд опрема е вкупен работи часа и делумно време. На час метар покажува вкупно часови и делумно време акумулирано. И делумно време може да се ресетираат.
Остануваат батеријата услуга време може да се постави од страна на корисникот да знае кога да ја полните батеријата добро.
За Купување
1. Можете да го купите директно со кликнување на платформа.
2. Попуст продажни промоции ќе се одржи нерегуларни на платформа. Можете да додадете нашата продавница за Моите Омилени Продавници.
3. Ако ви требаат информации во однапред или да ве потсетам на тој ден, за промотивни активности, ве молиме да ни остават порака. Ние ќе ве информираме во периодот на промотивни активности.
4. Доколку купите повеќе од едно парче во исто време, можете да изберете соодветен производ линк или контактирајте со нашиот Сервисен Центар. Попуст ќе биде даден многу наскоро.
5. Ако сте трговец, можете да ни испратите порака или контактирајте со нашиот Сервисен Центар, добра цена и нови производи предлози ќе бидат дадени.
За Плаќање
1. Ние го прифатат плаќање преку Alipay.
2. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по завршувањето на аукцијата завршува, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно плаќање. Пријателски ве советуваме да се обрне наскоро, така што можеме да се организираме на пратка што е можно поскоро.
За Превозот
1. Во светот Превозот(Освен некои земји).

Всичко за продукта

Височина На Продукта:
5.6cm
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Името На Модела:
RL-BI011
Дължина На Продукта:
6.5cm
Диаметъра На Продукта:
5.6cm
Широчина На Елемента:
5.6cm
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE
търговска марка:
runleader
специални характеристики:
Измерител на заряд на батерията
Тегло На Продукта:
108g
специални характеристики:
ИНДИКАТОР ЗА ЗАРЕЖДАНЕ НА БАТЕРИЯТА БРОЯЧ ЧАСА
Сертификат:
CE, ROHS