.

3D принтер булдог екструдер е съвместим с E3D/J-head / MK8 захранващото екструдер горещ край с 42-стъпка двигател планетарни редуктори и тръба

3D принтер булдог екструдер е съвместим с E3D/J-head / MK8 захранващото екструдер горещ край с 42-стъпка двигател планетарни редуктори и тръба

143.98
BGN 137.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка

3 D печатач Булдог далечински директно екструдер со 42 stepper моторни и планетарни редуктор мотор
Пакет листа : 1, Булдог екструдер 2, истиснување главата монтажа заградата 3, PC4-M6, PC6-M6 секој еден (за Булдог екструдер) 4, PC4-01, PC6-01 секој еден (за далечински хранење брз спојка) 5,4*2 Teflon цевка за хранење 1meter, 6*4 Тефлон цевка за хранење 1meter (што одговара на 1.75 mm и 3мм филамент) 6, 42 stepper моторни планетарниот редуктор Забелешка : Оваа цена без истиснување главата, на потребите на клиентите според нивните потреби со соодветен истиснување главата. Карактеристики и Предности : 1, симетрични дизајн (на моторот може да се монтира на двете левата и десната страна ); 2, целосно составуваат и тестирани; 3, сите-метал истиснување на машина; 4, стабилна и прецизни екструдер диск; 5, вози екструдер директно; 6, може да бидат конфигурирани да ги 42 stepper моторни и прецизност планетарниот опрема мотор; 7, може да се користи како кратко - или долго - екструдер; 8, заменете ја со вжарено лесно, само треба да им помогнам на страна железница; 9 компатибилен со поголемиот дел од топла крајот, како што се E3 D/J-раководител/MK8; 10, елоксирани метална површина, повеќе метален;
Повеќе photoes
42 stepper моторни планетарниот редуктор
Како да се поврзете кабел? 1 B => A - Зелена 1 A => A+ Црна, 2 A => B+ Црвено 2 B => B - Сина
Пакување листа :
Обичај царинење : 1. Увозни давачки / такси / трошоци не се вклучени во цената. Овие трошоци се надвор од продавачот контрола. 2. Ако одбиете и да се врати пратката, бидејќи на сопствен доход , треба да биде одговорен за сите трошоци предизвикани од ова, Ние нормално вреднува помалку на царинската декларација етикета, така што ќе needn не да плаќаат даноци на плати помалку даноци. 3. Ако имате било какви посебни барање за прогласи вредност pls ве молиме контактирајте со нас.
Испорака : 1. Ако не доби пакет на време,ве молиме да не се отвори спорот без каков било контакт. Контактирајте со нас на прво место. Ние ќе ви испратиме нова едно или да се направи целосна реконструкција. 2. Бидете сигурни дека вашата адреса за е точно.ќе биде одговорен за сите трошоци предизвикани од погрешни превозот информации. 3. Далечинскиот Област треба да Додадете ако превозот компанија е DHL/Федекс/UPS-от, или ќе изберете други изразат испорака, како што се ЕМС/e-ЕМС од себе;
Повратни информации & По-продажбата на услугата 1. Ако мислите дека постои некој проблем, ве молиме контактирајте со нас пред да ја напуштат повратни информации. Доверба во НАС, можеме Да се справиме со сите проблемот во секое време. 2. Оставајќи негативни повратни информации не може да го реши секој проблем. 3. Ако се потврди цел на време и ни даде 5 ѕвезди повратни информации, ние ги наградува 2 -10кога ќе го поставите нова цел следниот пат.
Гаранција 1. 12 месеци Гаранција време за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. 2. Неисправни предмети треба да се пријави и да се вратат со оригинално пакување. Кажи ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. 3. Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на !
Враќање & Наплата 1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние ќе не издаде ќе враќање на парите или замена . 2. Сите врати ставки треба да бидат во оригинал packag и ќе shoud ни овозможи со превозот следење на број. 3. Ние ќе рефундирање на полн со пари, по приемот на објектот во првобитната состојба и packag со сите компоненти и додатоци се вклучени.

Всичко за продукта

търговска марка:
3DSWAY
Номер На Модела:
SD160422-4
Тип Елемент:
J-образна корона