.

новата версия на Wanhao Восъчни 6 с экструдером MK11

новата версия на Wanhao Восъчни 6 с экструдером MK11

BGN 1086.40

Сума
Налично за поръчка


!!! Ново доаѓање- wanhao D6 3d печатач !!!
Висок Квалитет на 3d печатач wanhao sla 3d печатач dlp 3d печатач
Опис на производот :
Технологија на печатење : FDM
Се изгради волумен : 200*200*200mm
Слој резолуција : Ултра висока 20 micron
Филамент дијаметар : 1.75 mm
Млазницата дијаметар : 0.4 mm
Филамент тип : PLA, ABS, Дрво-Полимер, флексибилни и PVA КОЛКОВИТЕ Проводници
Оперативен систем : Windows/Mac
Контрола на софтверот : Cura-WANHAO ИЗДАНИЕ, Поедноставување на 3 D
Формат на датотека : STL/OBJ/DAE/AMF STL, G-кодот
Макс загрева кревет температура : за 40-130 °C
Макс екструдер температура : 180° - 260°
Електрични : 100-240 V, ~4 ЗАСИЛУВАЧИ, 50-60 HZ, 221watt Max
Поврзување : USB, SD картичка
Предности :
1. Бучава : 49 велика британија.
2. Надгради хардвер, повеќе стабилен и висок accurancy за печатење
3. Поддршка материјал кој tem спектар 0-260 °C PLA ,ABS , Флексибилни,Дрво, PETG, ПВЦ со вжарено
4. Висока прецизност собрани MK11 , подобрување на стабилноста на печатење и поголема прецизност .
5. Голема количина од 1 KG филамент +SD картичка како подарок
CB CE FCC Одобрени 2016 нова верзија WANHAO 3 D Печатач
Wanhao duplicator 6 3d печатач продолжува
На wanhao duplicator 6 3d печатач продолжен може да се пофали со некои од највисоката брзина и точност да се најде на секој десктоп 3d принтер,со брзини до 300мм/s ,0.02 слој mm резолуција и 20 cm изгради голем волумен од wanhao стара верзија 3d priner .Овој голем десктоп 3d печатач прави изјава на било workspace со својот елегантен дизајн .
Нашите услуги
Минимална Цел Количина
1 set/групи
Пристаниште
NINGBO/ШАНГАЈ
Пакување Детали
3 D печатач е во спакувани во една кутија, а Потоа со 8 браник поле, за да се заштити околу тоа. Потоа брановидни кутија.
Време На Испорака
Во 3-7 работни дена
Начин На Плаќање
L/C,T/T,Western Union,Money Gram,Paypal,Зачувам
Снабдување Способност
1000 Set/Поставува Месечно
1 .Wanhao се специјализираат во 3d печатач. Ние го вклучи во 3d печатач поднесени од почетокот на 2011 година.ние се добие поддршка од владата. До сега, имаме пет генерации дека сите имаат голем напредок.
2.Ние сме на врвот тим во Alibaba конкуренција, Нашата печатач има висок квалитет и технологија, нашите печатач е најдобар и уникатност во кина пазарот. Ние исто така имаме добра услуга, warrenty, брза испорака .
3.Постојат над 25 канцеларија над 25 земји ќе ви обезбеди брза и ефикасна услуга во ниеден момент.
4. Ние обезбедуваме 7 дена/недела,365 дена/година on-line услуга .се потрудиме да се вратам вашиот 3d печатач на вас како е можно поскоро и да понудат emais, имаме пријателски suppprt wanhao3dprinter.com стоејќи од страна на обезбедување на бесплатна стручна нега за да се добие вас и вашиот 3d печатач назад за да ја пратите .
Wanhao 3d печатач за сертификација
Wanhao 3d печатач печатење modle
Wanhao 3d filaments материјал
Wanhao е filaments имаат многу тип како нашите печатач. Имаме 1.75 mm и 3мм и во ABS и PLA. Ние вкупниот имаат повеќе од 100 боја. Ние нудиме најпознатите заврши боја во светот. И ние исто така, обезбеди сопствени направени боја како ПВЦ КОЛКОВИТЕ FLX ЕДИН ДРВО итн.

Всичко за продукта

Скорост На Цветен Печат:
120 мм/с
търговска марка:
Ванхао
Номер На Модела:
Восъчни 6
Экструдерная система:
Екструдер MK11
Максимална площ за печат:
210*210*190 мм
Максимална скорост на печат:
150мм/с
диаметър на конци спиралите:
1,75 мм(+0,05-0,05)
Софтуер:
Cura
Технология На Печат:
Производство на топени нишки спиралите
Дебелината на слоя:
20 микрона-300micron
Средният работник шум49:
dba.
Тегло(кг):
19,0 кг
Размер на опаковката(см):
46 * 46 * 55СМ