.

2017 модерен дизайн Cyclops Extruder 2 In 1 Out 2 цвята Hotend Bowden Extruder е съвместим с Титан Extruder, Bulldog extruder

2017 модерен дизайн Cyclops Extruder 2 In 1 Out 2 цвята Hotend Bowden Extruder е съвместим с Титан Extruder, Bulldog extruder

50.40
BGN 45.00 -11 %

Сума
Налично за поръчка

Пакет : 1 сет екструдер со грејач и thermistor и фан Параметри : Филамент Големина : 1.75 mm Млазницата големина : 0.2,0.3, 0.4 ( 0.4 испраќаат како стандардно, ако треба 0.2 мм или 0,3 mm млазницата големина, ве молиме да ни остават некоја белешка кога наредил ) Хранење начин : далечински хранење Компатибилен екструдер : Булдог, Титан или други видови на Bowden екструдер, (Булдог екструдер се препорачува) Ладење Димензии : 50 x 30 x 18 Тежина : 72g Главен материјал : алуминиум легура, нерѓосувачки челик, месинг Греење напон : 12 V или 24 V Thermistor : 100 K NTC 3950 Filaments боја Префрлување Поддршка на чекање дистанца : не помалку од 41mm Избрише кула за јачина на звук : Не помалку од 55мм опис на Производот : 2 во 1 од hotend, вжарено префрлување брз и стабилен.Нема видливи Печатење дефекти, добро е да се елиминира истекување на двојна млазницата истиснување, Прецизно позиционирање. Firmware-от, измена е едноставен, лесен за употреба. Изгледот на плоштадот дисипација на топлина дизајн, роман и единствен, можат да бидат опремени со V6 и Вулкан Греење блок,во Споредба со топла крајот на еден главата и двојно главата екструдер, топла крајот на двојна боја екструдер има очигледни предности, и може да ги исполни барањата на еден глава за печатење и двојна глава за печатење. Инсталација големина е точна, лесно да се поврзете, има heatsink вентилаторот за ладење и млазницата фан инсталација дупка; инструкции : (Почетници не се плаши од долги инструкции, всушност многу едноставен за работа, полесно од 2 2 надвор или други 2 во 1 од екструдер, Во прилог, ако треба млазницата фан дуктус stl датотеката, ве молам дозволете ми да знам.) Firmware-от, треба да се модифицира за да биде двојно екструдер. 1. за прв пат со користење на, кога филамент на екструдер 2 е надвор без проблеми, поддршка на повеќе од 41mm, а потоа се стави на филамент во екструдер 1, филамент од непречено,тогаш G код можат да се увезуваат за печатење,повторете горните чекори. Но екструдер 1 и 2 мора да биде во согласност со фактичката состојба (која е утврдена; две екструдер почетна позиција) 2,Cura секции како на пример, поставување на префрлање назад чека растојание не помалку од 41mm, и треба да се обезбеди оваа дистанца е иста за прирачник за растојание назад, избришете кула поставите не помалку од 55мм fand; 3,Обезбеди екструдер 2 не акција Во G код prefixin пред печатење, деловите на податоци е различно од различни верзија на софтвер, или модифицирате префикс код за пред режење, или модифицирате G код префикс по дел; 4, вентилаторот за ладење може да не биде затворена за долго т име, ве молиме да се отвори при печатење почеток; 5,По завршувањето на горенаведените чекори на екструдер може да функционира нормално, оперативни грешки генерално само да го направите со вжарено хранење не успеа ,екструдер нема да бидат оштетени. посебни услови може да се направи со вжарено скршени внатре, тогаш одржување релативно проблеми, како што се : почетна позиција на 2 екструдерите не е точна, префрлување растојание е помало од 41mm, особено со користење на повеќе чување кршливи фрактура со вжарено. за штетата предизвикана од неовластена операции, ние нема да прифати да се вратат. Инсталација цртежи :

Всичко за продукта

Размер:
12V, 24V
търговска марка:
Репрап
Тип Елемент:
J-образна корона
Номер На Модела:
Мультиэкструзии
is_customized:
Yes